«

»

Braindead / Martwica mózgu.

braindead / martwica mózguAbsolutnie kultowe dzieło Petera Jacksona, dzięki któremu stał się on znany szerszej publiczności. Pewien nierozważny zoolog przywozi do Nowej Zelandii nowy gatunek zwierzęcia – małposzczura. Zwierzę to (otaczane na swojej rodzinej wyspie, pełnym bojaźni kultem) posiada bardzo ciekawą właściwość. Mianowicie jego ugryzienie prowadzi do przemiany w zombie.

Biorąc pod uwagę tak lekkomyślne zachowanie naukowca, nie trzeba długo czekać na nieszczęście. Oto szczuro-małpa kąsa dotkliwie matkę głównego bohatera, która szybko przemienia się w coś na kształt żywego trupa. Od tej pory epidemia rozszerza się w zastraszającym tempie i tylko Lionel (syn pierwszej zarażonej) może starać się ją powstrzymać.

Martwica Mózgu to przede wszystkim film pełen chorego, niesmacznego humoru, brutalnych scen przemocy i wszystkiego tego przed czym matki ostrzegają swoje dzieci ;P Obowiązkowa klasyka gatunku zombie movies jak i horroru w ogóle.

Braindead / Martwica mózgu
Reżyseria: Peter Jackson
Obsada: Timothy Balme, Elizabeth Moody, Stuart Devenie, Diana Peñalver
Produkcja: Nowa Zelandia 1992

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>