«

»

Cemetary Man / Dellamorte Dellamore.

Cemetary Man / Dellamorte Dellamore Francesco Dellamorte nie ma wielu przyjaciół. Być może dlatego, że większość swojego czasu spędza na cmentarzu, gdzie wykonuje zawód grabarza. Jego spokój zakłócają ostatnio dziwne wydarzenia. Otóż zmarli, po 7 dniach w grobie, powstają z martwych i nie wydają się mieć przyjaznych zamiarów….

Nie wiadomo dokładnie jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy, ale Francesco wie jedno – zombie można unieszkodliwić wyłącznie strzałem w głowę.

W tak niesprzyjających okolicznościach przyrody przyjdzie głównemu bohaterowi zakochać się w młodej wdowie. Niestety pech chciał, że w trakcie miłosnych uniesień para zostaje zaatakowana przez zmarłego męża dziewczyny. Oblubienica Francesco zostaje dotkliwie pokąsana przez żywego trupa, co powoduje jej przemianę w zombie.

Tymczasem jedyny przyjaciel grabarza – nieco przygłupi Ganghi, zakochuje się w głowie dziewczyny, która niedawno zginęła w wypadku…

Jeden z lepszych filmów o zombie wyprodukowany w latach 90-tych. Utrzymany w komediowej stylistyce obraz (trudno przecież brać na serio taką fabułę) może kojarzyć się z „Armią Ciemności” lub „Martwicą mózgu”. Trudno chyba o lepszą rekomendację.

Cemetary Man / Dellamorte Dellamore 
Reżyseria: Michele Soavi
Obsada: Rupert Everett, Francois Hadji-Lazaro, Anna Falchi
Produkcja: Francja, Włochy, Niemcy 1994

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>