«

»

Day of the Dead 1985 / Dzień żywych trupów 1985.

Day of the Dead 1985 / Dzień żywych trupów 1985Ostatnia część kultowej trylogii G.Romero po „Nocy żywych trupów” i „Świcie żywych trupów”. Resztki ludzkości, które przetrwały zombie apokalipsę ukrywają się w starej kopalni przerobionej na bunkier. Czas wypełniają im poszukiwania sposobu na przywrócenie stanu poprzedniego lub po prostu na przeżycie.

Zgromadzeni naukowcy i wojskowi, chociaż cel mają wspólny, różnią się w poglądach na temat pozbycia się żywych trupów z otoczenia. Głównymi antagonistami są kpt. Rhodes i szalony naukowiec dr. Logan.

Niezadowolony z opieszałości naukowców Rhodes postanawia bliżej przyjrzeć się ich pracy i z przerażeniem odkrywa, że dr. Logan próbuje oswajać pojedyncze egzemplarze zombie, ponieważ dostrzega w nich jeszcze cząstkę ludzkości.

Z doświadczenia wiemy, że takie działania nigdy nie przynoszą poztywnych skutków i tak też jest i tym razem. Pomiędzy kpt. Rhodesem i dr,Loganem wybucha konflikt, który konczy się uwolnieniem „oswojonych” zombie.

Bunkier przestaje już być bezpiecznym miejscem, a żywe trupy jak zwykle nie przebierają w środkach. Tylko jak się wydostać?..

Day of the Dead 1985 / Dzień żywych trupów 1985
Reżyseria: George A.Romero
Obsada: Lori Cardille, Terry Alexander, Joseph Pilato, Anthony Dileo Jr.
Produkcja: USA 1985

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>