«

»

Grindhouse – Planet terror

Grindhouse - Planet terrorMieszkańcy pewnego miasteczka zostają poddani działaniu tajemniczego gazu, wywołującego dziwną chorobę (zmieniającą ludzi w zombie oczywiście).Niektórzy jednak wydają się być odporni na zakażenie. Pozostaje im zatem walka o przetrwanie w świecie pustoszonym przez hordy żywych trupów. Tworzą razem bardzo kolorową zbieraninę. Jest więc striptizerka, która w starciu z zombie straciła nogę, jej były partner oraz małżeństwo lekarzy z miejscowego szpitala. Zadania nie ułatwia im sprawca całego zamieszania – porucznik Muldoon i jego wojskowa zbieranina.

Część dzieła Q.Tarantino (Grindhouse: Death Proof) i R.Rodrigueza. Z założenie kino klasy B i można powiedzieć, że norma została wykonana w 100%. Absolutna rewelacja!!!;) Mamy wszystko to czego potrzeba dobremu filmowi z niższej kategorii. Wartka akcja, dialogi tryskające prostackim humorem, piękne kobiety (z karabinem zamiast nogi) i macho mężczyźni. Ogląda się i wzroku nie można oderwać od kolejnego wybuchu. Totalna rozwałka i Quentin Tarantino jako zombie. Jeśli ktoś ma akurat ochotę na odrobinę relaksu (bez konieczności zastanawiania się nad sensem życia), to dobrze trafił. Innym również polecam, ze względu na tandem Rodriguez/Tarantino. Dla fanów zombie, pozycja ma się rozumieć obowiązkowa.

Grindhouse – Planet terror
Reżyseria: Robert Rodriguez
Obsada: Bruce Willis, Quentin Tarantino, Rose McGowan, Freddy Rodríguez, Stacy Ferguson, Michael Biehn
Produkcja: USA 2007

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>