«

»

Land of the Dead / Ziemia żywych trupów

Land of the Dead / Ziemia żywych trupówProdukcja G.Romero, zaliczana przez niektórych do najsłabszych z serii filmów o żywych trupach. Ziemię prawie w całości opanowały już zombie. Pozostali przy życiu ludzie mieszkają w ogrodzonych zasiekami i szczelnie odciętych od reszty świata miastach. Bezpieczeństwo zapewniają im solidne mury i dobre uzbrojenie.

Społeczeństwo zamieszkujące ostatni bastion żywych dzieli się na bogaczy, zamieszkujących najwyższe budynki w mieście i biedotę gnieżdżącą się w slumsach. Najniższą warstwę społeczną stanowią natomiast…zombie. Część z nich przebywa bowiem w mieście, gdzie są wykorzystywane do dostarczania rozrywki np: walcząc na arenach.

Pozory bezpieczeństwa jakie stworzyły sobie niedobitki ludzkości szybko jednak zostają wystawione na próbę, kiedy okazuje się, że żywe trupy przestają już być tylko bezmyślnymi zwierzętami. Zombie ewoluują zyskując szczątkową inteligencję, która pozwala się im organizować i bardziej skutecznie nękać żyjących.

Film ten jest uznawany przez wielu za słabszą odsłonę sagi o „żywych trupach” G.Romero, ale czy słusznie? Pomijając już nawet doskonałą oprawę graficzną (pierwszy chyba film tego autora z poważnym budżetem) mamy tu wszystko, czego oczekuje się po twórcy „Nocy żywych trupów”. „Ziemia…” porusza przecież ważkie problemy społeczne i moralne (chociaż w sposób nieco płytszy niż inne produkcje serii) wykorzystując do tego zombiryczną tematykę. Ogląda się dobrze, nie przynudza i wygląda naprawdę świetnie. A o to chyba chodziło, nie?

Land of the Dead / Ziemia żywych trupów
Reżyseria: George A. Romero
Obsada: Simon Baker, John Leguizamo, Dennis Hopper, Asia Argento, Tom Savini
Produkcja: Francja, Kanada, USA 2005

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>