«

»

Rec 2

Rec 2Kontynuacja kasowego filmu o zombie rodem z Hiszpanii. Do budynku, w którym znajdują się zakażeni nieznanym wirusem, zostaje wysłany niewielki odział komandosów. Mają oni za zadanie przeprowadzić akcję wywiadowczą w czym pomaga im inspektor z ministerstwa zdrowia, który jako jedyny posiada uprawnienia do decydowania o opuszczeniu budynku.

Już na samym początku akcji komandosi orientują się, że zostali oszukani a ich misja wcale nie należy do rutynowych. Dodatkowo dowiadują się, że inspektor to w rzeczywistości ksiądz – egzorcysta, który został przysłany w celu zdobycia próbki krwi pierwszej zarażonej. Sprawy komplikują się jeszcze, gdy do „miejsca akcji” przedostają się nieświadomi zagrożenia cywile.

Film słabszy od poprzednika, ale i tak na bardzo wysokim poziomie. Wartka akcja, wciągająca fabuła i poczucie nieustannego zagrożenia towarzyszą widzom od pierwszej minuty. Ciekawe jest też samo źródło zombifikacji, którym dla odmiany nie jest żaden wirus, ale szatan we własnej osobie. Zdecydowanie polecam.

Rec 2
Reżyseria: Jaume Balagueró, Paco Plaza
Obsada: Manuela Velasco, Ferrán Terraza, Carlos Olalla, Ariel Casas
Produkcja: Hiszpania 2009

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>