«

»

Resident Evil 2: Apokalipsa

Resident Evil 2: ApokalipsaDruga część sagi. Trwa, przeprowadzana przez Umbrella Corp, ewakuacja Raccoon City. Z plagą zombie w mieście usiłują jeszcze walczyć wojsko i policja, jednak ich wysiłki nie przynoszą większych rezultatów. Tymczasem w opuszczonym laboratorium budzi się Alice i zaczyna szukać drogi ucieczki, z objętego już kwarantanną, miasta.

Na swojej drodze spotyka grupę ludzi, którzy nie zdążyli się ewakuować. Sytuacja wydaje się beznadziejna, a wydostanie się z pułapki niemożliwe. Pomocy udziela im naukowiec pracujący dla Umbrella (niejaki dr. Charles Ashford), którego córka zaginęła gdzieś w mieście. W zamian za jej odnalezienie, ma on wskazać drogę ucieczki.

Bohaterowie, nie mając za bardzo alternatywy, rozpoczynają poszukiwania dziewczynki. Na drodze stają im nie tylko zastępy żywych trupów, ale także zmodyfikowana genetycznie istota Nemezis ( wytwór Umbrella Corp.).

Resident Evil 2: Apokalipsa
Reżyseria: Alexander Witt
Obsada: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Eric Mabius, Thomas Kretschmann, Oded Fehr
Produkcja: Francja, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania 2004

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>