«

»

They came back / Les Revenants

They came back / Les RevenantsTen film to dowód na to jak szeroka jest tematyka żywych trupów. Kto spodziewa się zombie pożerających ludzkie mięso, ten od razu może sobie odpuścić. Pewnego pięknego dnia na francuskich cmentarzach zaczyna się dziać coś dziwnego. Umarli powstają z grobów i wychodzą na ulice francuskich miast.

Nie widać jednak po nich śladów rozkładu, wyglądają wręcz bardzo dobrze. Można ich poznać po lekkim otępieniu i nieco niższej temperaturze ciała. Problem jednak w tym, że nieumarli, jak gdyby nie zauważyli własnej śmierci, wracają do swoich domów i próbują wieść normalne życie

Sytuacja jest bardzo delikatna: radość z powrotu ukochanych osób mąci strach i wątpliwości. Czy Oni naprawdę są tymi samymi ludźmi jakich zapamiętaliśmy? Kłopot ma też oczywiście rząd. Kraj nagle zalewa ogromna fala „emigrantów z tamtego świata” i nie bardzo wiadomo co z nimi począć.

Niezłe, nietypowe kino dotykające społecznej i egzystencjalnej tematyki. Czasem trzeba odpocząć od jedzenia mózgu, prawda?

They came back / Les Revenants
Reżyseria: Robin Campilo
Obsada: Géraldine Pailhas, Djemel Barek, Marie Matheron, Catherine Samie, Frédéric Pierrot
Produkcja: Francja 2004

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>