«

»

Walking Dead, The

Walking Dead, TheSerial będący luźną adaptacją genialnego komiksu pod tym samym tytułem (dostępnego także w Polsce). Policjant Rick Grimes zostaje ranny na służbie. Zapada w śpiączkę, a kiedy budzi się po jakimś czasie w szpitalu, z przerażeniem odkrywa, że świat zamienił się w królestwo żywych trupów….

Będąc wzorowym mężem mężem i ojcem – Rick po pierwsze stara się dotrzeć do żony i synka, żeby ochronić ich przed dziwną plagą. Kiedy cudem odnajduje rodzinę w leśnym obozowisku, niedaleko Atlanty, zdaje sobie sprawę, że przetrwanie w świecie żywych trupów wcale nie będzie łatwe. I tak przez 6 odcinków pierwszej serii wyprodukowanych przez stację AMC.

Po „Nocy żywych trupów” G.Romero naprawdę ciężko zrobić dobry film o zombie. Czasami ta sztuka udaje się bardziej, czasami mniej, ale często nie udaje się wcale.

Natomiast wyprodukowanie dobrego serialu o zombie to już zadanie arcytrudne, ale jak pokazuje stacja AMC wykonalne.

The Walking Dead zostało oparte o komiksową serię pod tym samym tytułem (w Polsce wydane jako „Żywe Trupy”), która odniosła oszałamiający sukces na całym świecie. Co prawda, pierwsza seria nie jest wierną adaptacją, ale co tam…Udało się znakomicie.

Do znudzenia mozna pisać, że każdy odcinek trzyma do końca w napięciu, że zdjęcia postapokaliptycznych terenów są znakomite, że dobry scenariusz i naprawdę rewelacyjna charakteryzacja itd. Mnóstwo nagród (najlepszy program tv) i ogromna widownia jaką do tej pory zdobyła seria mówi sama za siebie. W tej chwili trwa odliczanie do emisji drugiej serii…
Dodam tylko, że film rewelacyjny ale komiks lepszy 😉

Walking Dead, The
Reżyseria: Frank Darabont i inni
Obsada: Andrew Lincoln, Sarah Wayne Callies, Jon Bernthal, Jeffrey DeMunn, Lennie James
Produkcja: USA 2010

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>