«

»

Zombies Anonymous / Last Rites of the Dead / Anonimowi pożeracze ciał

Zombies Anonymous / Last Rites of the Dead / Anonimowi pożeracze ciałZ niewiadomych przyczyn zmarli ożywają i zamieniają się (jakżeby inaczej) w zombie. Nie stają się jednak bezmyślnymi, krwiożerczymi istotami błąkającymi się bez celu w poszukiwaniu świeżego ludzkiego ludzkiego mięsa. Zachowują pełnię sprawności intelektualnej oraz świadomość. Problem w tym, że są martwi.

Ów kłopot ma również Angela, sympatyczna dziewczyna z sąsiedztwa, zastrzelona przez swojego chłopaka – psychopatę. Tak ja i inne zombie nie może się odnaleźć w społeczeństwie, które takich jak ona słabo toleruje. W rozwiązywaniu problemów z samoakceptacją i znalezieniem pracy ma jej pomóc grupa wsparcia dla niezupełnie martwych.

Tymczasem gang pogromców zombie, planuje unicestwienie całej populacji nieumarłych. Przeszkodzić im w tym może tylko tajne komando zombi o bardzo radykalnych poglądach na kwestię jedzenia ludzkiego mięsa…

Okazuje się, że problematyka wykluczenia społecznego dotyczy także zombie. Nie akceptujemy bowiem, my ludzie, wszelkiej odmienności, a już kompletnie nie potrafimy koegzystować z nieumarłymi (nawet jeśli nie chcą zjadać naszych mózgów). Takie jest mniej więcej przesłanie „Zombies Anymous”

Muszę przyznać, że oglądając ten film ubawiłem się świetnie. Głównym tego powodem jest oryginalne podejście do tematu żywych trupów. Brak tu klasycznych zagrań zombie movies (grupa ocalałych walczy z ..bla bla), przez co film wnosi powiew świeżości do gatunku. Nie brakuje w nim także doskonałego, czarnego humoru co rekompensuje w 100% inne niedociągnięcia .

Podsumowując: „Anonimowych pożeraczy ciał” ogląda się jak krwawy horror klasy B rodem z lat 80’tych, ale z tych najlepszych w swoim gatunku. Bardzo dobra ROZRYWKA na zimowe wieczory, która potrafi czasem skłonić do refleksji (ale bez przesady). Dla fanów zombie znudzonych klasycznymi schematami.

Zombies Anonymous / Last Rites of the Dead / Anonimowi pożeracze ciał
Reżyseria: Marc Fratto
Obsada: Gina Ramsden, Joshua Nelson, Christa McNamee, Kevin T. Collins
Produkcja: USA 2006

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>