«

»

Left 4 Dead

Left 4 DeadLeft 4 Dead to połączenie first person shootera (dla niewtajemniczonych, jak Counter Strike) z survival horrorem. Akcja toczy się w świecie spustoszonym przez nieprzeliczone hordy zombie, powstałe w wyniku zarażenia ludzkości wirusem. Czwórka odpornych na infekcję, przypadkowych ludzi musi połączyć siły,po to aby zachować choć cień szansy na przeżycie.

W left 4 Dead gramy zawsze w czteroosobowej drużynie (4 graczy lub imitujące ich boty). Rozgrywka polega na unieszkodliwianiu zastępów żywych trupów, za pomocą dostępnego uzbrojenia. Aby przeżyć gracze muszą ściśle ze sobą współpracować co nadaje pieprzu całej rozgrywce, bo jak wiadomo gdzie 2 ludzi – tam 3 zdania.

Do wyboru mamy 3 tryby rozgrywki: kampania dla pojedynczego gracza, kampania do grania w sieci i prawdziwa perełka – tryb versus gdzie jedni gracze wcielają się w ludzi, inni w zombi. Na uwagę zasługuje też tzw AI Director (wynalazek firmy Valve), który generuje zombie w taki sposób, że nie spotkamy ich dwukrotnie w tym samym miejscu. Dzięki temu każda rozgrywka jest niepowtarzalna i nie można się przygotować na określoną lokalizację.

Left 4 Dead
Producent: Valve South Certain Affinity (Xbox 360)
Wydawca: Valve (Steam); Electronic Arts
Dystrybutor: EA Games, Steam
Wymagania sprzętowe: Minimalne: procesor 3.0 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 128 MB obsługująca DirectX 8.0 i Pixel Shader 2.0, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>