«

»

Apokalipsa Z. Mroczne dni tom 2.

Apokalipsa Z mroczne dni - Manel LoureiroDrugi z kolei tom trylogii Manela Loureiro. Bohaterom udaje się przedostać na Wyspy Kanaryjskie, które stanowią jedyny bezpieczny bastion ludzkości. Właściwie to nie tyle bezpieczny, co wolny od zarazy.

Na miejscu okazuje się, że głównym zajęciem przebywających tam szczęśliwców jest polityka i walka o władzę, co w rezultacie przysparza im więcej problemów niż sami nieumarli.

Mieszkańcy enklawy borykają się również z ciągłym niedoborem wszystkiego i zmuszeni są, raz za razem, podejmować samobójcze wyprawy na kontynet w celu uzupełnienia zapasów. Do takiej misji wyznaczona zostaje również męska część znanej nam już drużyny. Ciekawym jest, że od tego momentu autor karze śledzić na przemian losy harcowników wysłanych do Madrytu i pozostałych na wyspie kobiet. Żadna z grup na nudę nie narzeka i w związku z tym często dochodzi do sytuacji, w której narracja przerywana jest w tzw. „najciekawszym momencie” tylko po to, żeby podjąć wątek z poprzedniego rozdziału. Utrzymanie uwagi czytającego przychodzi, zatem dość łatwo.

 

Apokalipsa Z – Mroczne Dni

Autor: Manel Loureiro

Wydawnictwo:  MUZA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>