«

»

Ciepłe ciała

Ciepłe ciała Oto R. Jest on żywym trupem, który nic nie pamięta ze swojego poprzedniego życia. Razem ze społecznością zombie zamieszkuje opuszczone lotnisko. Jedyną rozrywką i sensem ich istnienia jest polowanie na żywych zamieszkujących stare, zniszczone miasta.

Umarli żeby przetrwać muszą karmić się mięsem ludzi, ale jest ono dla nich czymś więcej niż tylko jedzeniem. Pozwala na chwilę posmakować wspomnień ofiary, co jest dla zombie swoistym narkotykiem.

Podczas jednej z wypraw R niespodziewanie ratuje Julię – żywą dziewczynę, którą zabiera do obozu umarłych. Od tej chwili z R zaczyna się dziać coś dziwnego. Siła miłości sprawia, że powoli cofa się proces gnilny i R coraz bardziej przypomina człowieka. Z czasem proces ten dotyka także innych zombie. Ich związek nie podoba się naturalnie starszyźnie żywych trupów…

Stephanie Meyer – autorka „Zmierzchu” pisze o „Ciepłych ciałach” tak:
„Isaac Marion stworzył najbardziej niezwykły wątek romantyczny, z jakim kiedykolwiek się spotkałam. Nigdy nie sadziłam, że mogłabym aż tak dać się urzec zombie”.

Ciepłe ciała 
Autor: Isaac Marion
Wydawnictwo: Replika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>