«

Infekcja. Genesis

infekcjagenesisW dniu 6 lipca 2016r w Warszawie wybuchła zombie apokalipsa, a przynajmniej miała miejsce premiera debiutanckiej powieści Andrzeja Wardziaka. Fabuła książki, na pierwszy rzut oka, nie wyróżnia się niczym szczególnym (w dziedzinie historii o żywych trupach rzecz jasna). Oto w stolicy Polski pojawia się tajemniczy wirus, który zamienia ludzi w krwiożercze, nieumarłe potwory pustoszące okolicę. Kilkoro ocalałych (komandos, fan metalu, korposzczur, dziewczyna z czarnym pasem w karate, gliniarz z żoną) usiłuje przetrwać w chaosie … i tak dalej.

Nie byłoby tu nic czego nie znamy z innych tego typu powieści (ale przecież właśnie tego oczekujemy, prawda?) poza faktem, że rzecz ma miejsce na terenie naszego pięknego kraju. Oprócz krwawej walki o przetrwanie możemy zatem oczekiwać również sporej dozy swojskości i …w ogóle jakoś lepiej się czyta, kiedy to nasi spuszczają łomot hordom truposzczaków.

„Infekcja.Genesis” to 1 tom (chyba z 2 planowanych) historii pióra debiutującego autora – Andrzeja Wardziaka. Kolejny zatytułowany „Infekcja.Exodus” ma się pojawić już w sierpniu.

 

Infekcja.Genesis

Autor: Andrzej Wardziak

Wydawnictwo: Pascal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>