«

»

Zwłoki / Remains

Zwłoki / RemainsPięciotomowa seria komiksowa o zombie

Akcja komiksu rozpoczyna się w dniu 3 lipca 2005, który miał być najszczęśliwszym dniem w historii ludzkości. Tego dnia wszystkia państwa świata postanowiły rozbroić swój arsenał nuklearny. Usa czyni to używając specjalnie opracowanej technologii, mającej zminimalizować napromieniowanie. Wszystko poszło jednak inaczej niż zakładano.

Pewien osobnik (specjalnej troski) dostał się w przebraniu do pomieszczenia kontrolnego i w czasie uroczystości nacisnął przycisk uwalniający całe szkodliwe promieniowanie.

W wyniku tej katastrofy prawie cała ludzkość ginie, lub zostaje poważnie poparzona. Kiedy już wydaje się, że najgorsze minęło, martwi zaczynają powracać do życia jako krwiożercze zombie.

W tym czasie głowny bohater, krupier w kasynie, podkochuje się w kelnerce i usilnie stara się ją zdobyć. Na szczęście udaje mu się ta sztuka i wkrótce oboje zamykają się w sejfie, aby skonsumować nową znajomość. W ten sposób pozostają ostatnimi żywymi ludźmi w Nevadzie…

Mikołaj Stecki

Zwłoki / Remains
Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Kieron Dwyer
Wydawnictwo: IDW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>