«

»

Żywe trupy / Walking Dead

Żywe trupy / Walking DeadSeria „Żywe trupy” (oryginalnie „Walking Dead”) zdobyła już kilka nagród i nieprzeliczone rzesze fanów na całym świecie. Powstał nawet oparty na komiksie serial (niezbyt wierna ekranizacja). Nie należy się temu dziwić, bowiem „Żywe trupy” to kawał naprawdę dobrej, niektórzy twierdzą – doskonałej, roboty.

Pomysł nie jest szczególnie oryginalny (grupa ocalałych walczy o przetrwanie w świecie zombie), znamy to już z całej masy zombie movie. Ale sposób w jaki został przedstawiony to już majstersztyk.

Opisana jest tu historia policjanta Ricka, który pewnego dnia budzi się ze śpiączki w świecie pełnym zombie. Osłabiony i skołowany stara się odnaleźć swoją rodzinę, żeby ochronić ją przed dziwną plagą. Udaje mu się połączyć z żoną i synem, którzy wraz z kilkoma ocalałymi obozują niedaleko Atlanty. Radość ze spotkania nie trwa jednak długo bowiem przed bohaterami piętrzą się wciąż nowe trudności. I tak przez wszystkie wydane dotąd w Polsce tomy.

Jednak o nudzie nie ma tu mowy. Akcja toczy się wartko, trup ściele się (i chodzi) gęsto, a całemu zamieszaniu towarzyszy wszechobecne poczucie zagrożenia. Nigdy nie wiadomo co sie za chwilę stanie, ani co siedzi w głowach bohaterów. Komiks stale nas zaskakuje, a pewne jest tylko to, że zaraz ktoś zginie. Każda strona tego albumu warta jest przeczytania. Doskonały scenariusz, doskonałe rysunki, które choć w czerni i bieli są bardziej krwiste niż sama krew w rzeczywistości.

Trzeba przyznać, że każdy z tomów „Żywych trupów” czyta się z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej strony. Komiks śmiało można zaliczyć do tych, które boimy się skończyć tylko dlatego, że po przeczytaniu jednego odcinka musimy się mierzyć z bolesnym okresem czekania na kolejne.

Żywe trupy / Walking Dead
Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Tony Moore, Charlie Adlard
Wydawnictwo: Taurus Media

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>