«

»

15.09.2011 – II Zielonogórski Zombie Walk

2 Zielonogórski Zombie WalkDzień żywych trupów na zielonogórskim deptaku. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość przeobrażenia się w ZOMBIE – żywych umarłych szturmujących ostatni bastion oporu tych, którzy przeżyli wybuch tajemniczej epidemii. Profesjonalnie przygotowana ekipa makijażystów bez żadnych opłat pomoże każdemu chętnemu stać się przerażającym potworem.

Podczas ubiegłorocznego Winobrania Zombie walk został świetnie przyjęty przez uczestników miejskiego święta i cieszył się wielkim zainteresowaniem mediów. W tym roku połączymy ten widowiskowy ewent z promocją krwiodawstwa. Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego zorganizujemy zabezpieczone przez uzbrojone oddziały specjalne „Centrum badawcze”, w którym mieszkańcy będą mogli schronić się, jak i również dołączyć do grona Honorowych Dawców Krwi. Po zakończeniu Zombie walku zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w grze terenowej nawiązującej do klasyki filmów i gier o żywych trupach. Grupka ludzi ocalałych od plagi zombie próbuje uciec z zarażonego miasteczka. Ich ostatnią szansą jest naprawienie uszkodzonego samochodu: aby to zrobić muszą odnaleźć narzędzia i brakujące części. Byłoby to o wiele prostsze gdyby nie polująca na nich horda nieumarłych. Na szczęście w okolicy można znaleźć wiele przydatnych przedmiotów do walki z nimi!

W programie:

– Stoisko komputerowe firm grodajnia.pl i Techland, prezentujące nowość wydawniczą „Dead Island” – grę której bohaterowie próbują wydostać się z tropikalnego kurortu opanowanego przez zombie. Przy stoisku spotkać będzie można bohaterów gry oraz ich adwersarzy, obejrzeć grę na dużym ekranie a także spróbować swoich sił w walce z zombie. Dla uczestników Zombie walk’u koszulki, gry i inne związane z nią gadżety.

– Placówka badawcza – punkt krwiodawstwa stylizowany na wojskowe laboratorium badawcze. Podczas trwania akcji będzie można oddać krew i uzyskać słodkie „Antidotum” na tajemniczego wirusa zmieniającego ludzi w żywe trupy.

– Fantastyczna charakteryzacja – stanowisko, na którym każdy odważny będzie mógł przejść fantastyczną metamorfozę.

– Pochód Żywych Umarłych – wszyscy chętni do udziału w zabawie zostaną darmowo ucharakteryzowani przez profesjonalnie przygotowaną ekipę makijażystek, a następnie będą mieli okazję wziąć udział w drugim zielonogórskim Zombie walku (Dla uczestników koszulki, gry i inne gadżety.)

– Gra terenowa typu „survival horror”.

plan godzinowy

12:00 Start akcji – scena przy Filharmonii Zielonogórskiej

12:00 Pokazy Gry komputerowej „Dead Island”

15:00-16:00 Charakteryzacja

16:00 Pochód żywych umarłych

17:00 Zakończenie pochodu. Szturm na placówkę badawczą.

17:15 Gra terenowa – zbiórka na Parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej

18:00 Zakończenie akcji

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>