«

»

Wielka Gratka dla fanów Resident Evil – Informacja prasowa od Komputer Świat Gry Extra

gex7Od jutra (tj. 20 marca 2012) w kioskach będzie dostępny odmieniony Komputer Świat GRY EXTRA 1/2012 w całości poświęcony serii Resident Evil.

Na 76 stronach znalazł się obszerny playtest Resident Evil: Operation Raccoon City i poradnik do gry, zapowiedź Resident Evil 6, kroniki korporacji Umbrella, przegląd najstraszniejszych momentów serii, inspirowane grami opowiadanie znanego pisarza fantasy i wiele innych materiałów dla fanów cyklu.

Najnowsze wydanie magazynu Komputer Świat GRY EXTRA to 76-stronicowe pismo w całości poświęcone kultowej serii Resident Evil, pełne ekskluzywnych materiałów o historii cyklu i nawiązującej do tematu publicystyki oraz doskonałej jakości grafik. Zgromadzone w numerze treści zainteresują i zaskoczą nie tylko wieloletnich fanów Resident Evil – są jednocześnie doskonałym wprowadzeniem w zawiłe fabularnie uniwersum dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z serią.

Jedną z głównych atrakcji numeru jest ośmiostronicowy raport o Resident Evil: Operation Raccoon City, w którym dzielimy się wrażeniami z grania, przybliżamy odmieniony przebieg rozgrywki i rządzące nią mechanizmy, szczegółowo przedstawiamy umiejętności bohaterów i poszczególne tryby zabawy. Tuż po nim zamieszczamy przewodnik-galerię poświęcone występującym w grze postaciom i lokacjom, wyjątkowy wywiad z twórcami oraz praktyczny poradnik do gry. Łącznie to aż 22 strony o Operation Raccoon City!

Serwujemy też zapowiedź Resident Evil 6 – pierwszej od lat pełnoprawnej kontynuacji cyklu.

Pismo stanowi kompendium wiedzy o uniwersum Resident Evil. W wielkim artykule omawiamy kilkanaście odsłon serii zwracając szczególną uwagę na wprowadzone w nich oryginalne rozwiązania i zaskakujące różnice między poszczególnymi wydaniami, uzupełniając materiał galerią postaci i informacjami o nich. Przypominamy też najbardziej przerażające rzeczy w serii. Przygotowaliśmy również wielostronicową kronikę obejmującą ponad 30 lat historii korporacji Umbrella – przedstawione w porządku chronologicznym opisy wydarzeń, które doprowadziły do wybuchu znanej z gier epidemii i zagłady Raccoon City.

W piśmie nie zabrakło publicystyki i luźniejszego ujęcia tematu. Pokazujemy seksowne kobiety, które towarzyszyły nam w kolejnych odsłonach, poświęcamy też dużo miejsca na ciekawostki, statystyki, opisy wpadek i zaskakującej twórczości fanów cyklu. Nie zapominamy o kinowej adaptacji zatytułowanej Resident Evil: Rerybucja – publikujemy informacje i kadry z filmu. W części publicystycznej przyglądamy się zombie – sprawdzamy jak stare są pierwsze wzmianki o nich i jaką drogę musiały pokonać by stać się ikoną popkultury. Szukamy też przyczyn sukcesu zombie z Resident Evil i pokazujemy jak to się stało, że trafiły z gry do filmów, książek i komiksów.

Numer wieńczy klimatyczne opowiadanie pt. GHILAN inspirowane grami z serii Resident Evil. Jego autorem jest Marcin Mortka, znany pisarz fantasy i tłumacz, autor kilkunastu powieści (m.in. Trylogii nordyckiej) oraz szeregu opowiadań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>