«

»

Zombie i Rock’n’roll – najlepsze klipy.

rockzombiesJedną z najbardziej wyrazistych cech zombie (oprócz tego, że są martwe i pragną ludzkiego mięsa) jest ich stałe dążenie do zajmowania coraz to większej przestrzeni. Fani filmu zombirycznego wielokrotnie widzieli jak szybko zombi zaraza rozlewa się na kolejne tereny, żeby w końcu opanować cały świat.

Identyczną sytuację możemy dziś obserwować, w szeroko pojmowanej, kulturze. Odkąd zombie wdarły się do kina (za sprawą G.Romero) trwa ich bezustanna ekspansja na inne dziedziny sztuki. Żywe trupy zadomowiły się więc nie tylko w filmie, ale także w literaturze i muzyce.

Wychodząc z założenia, że zarówno film jak i literatura zombiryczna są wam doskonale znane, postanowiłem przybliżyć nieco problem zombifikacji wśród muzyków. Jak bardzo jest on poważny oceńcie sami oglądając poniższe wideoklipy.

Nie ulega wątpliwości, że zombie najbardziej zakorzeniły się w muzyce rockowej. Być może palce maczali w tym Beatlesi, którzy już jako The Zombeatles nie zrezygnowali z grania.

 

 

Tu już nieco bardziej drastyczny klip The Misfits – Scream, który ogląda się jak kompletny mini film o zombie.

 

 

Zombie pragną mózgu nade wszystko, dlatego często też o tym śpiewają. Poniżej The Brains – More Brains.

 

 

Kiedy zombie są zakochane układają rzewne ballady o miłości. W końcu nawet żywe trupy mają prawo kochać. Zombie Love Song:

 

 

Oczywiście zombie słuchają nie tylko rocka. Na dowód tego zombie rap:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>