«

»

Jak bezpiecznie przejść ZOMBIEFIKACJĘ, czyli charakteryzacja DIY.

vampirella by magda baranProfesjonalny poradnik traktujący o tym, jak przeobrazić się w zombie za pomocą lateksu, sztucznej krwi i niemałych umiejętności charakteryzatorki. Cała transformacja to fragment pracy dyplomowej Magdy Baran, natomiast w roli modelki i współautorki poradnika wystąpiła Vampirella. Oczywiście, jak zawsze w takich przypadkach, wszelkie prawa do tekstu i zdjęć zastrzeżone.

Zacznijmy zombiefikację….

 

 

Jak bezpiecznie przejść ZOMBIEFIKACJĘ, czyli charakteryzacja DIY

 Do tego typu zabawy potrzebny będzie przede wszystkim ogromny zapas cierpliwości ( u mnie charakteryzacja trwała ponad 2 godziny ) i sprzęt:

– pędzle różnego rodzaju

– gąbeczka do nakładania płynnego latexu

– patyczki/wykałaczki do robienia ran oraz nakładania sztucznej krwi

– suszarka do osuszenia latexu

– chusteczki higieniczne

– płatki kosmetyczne

Kosmetyki potrzebne do wykonania makijażu:

– krem nawilżający

– płyn micelarny do demakijażu

– płynny latex

– podkład

– puder transparentny

– cienie różnego koloru

– kredka do oczu wodoodporna czarna

– kredka do oczu czerwona

– kredka do ust czerwona

– sztuczna krew, gęsta

– wosk do robienia ran, zadrapań

– lakier do zębów (kolor Zombie Rot)

– soczewki kolor White Zombie

       Rzeczy jak latex, wosk, sztuczna krew, soczewki, lakier do zębów zostały zakupione przez Internet, więc spokojnie każdy może je nabyć 😉
Dołączę kilka fotek, tak aby każdy zobaczył mniej więcej jak można wszystko wykonać i ogarnąć. Wykorzystałam tutaj pracę mojej siostry, to właśnie ona mnie tak oszpeciła w ramach swojego egzaminu z wizażu ( dostała 6 😀 ).

by magda baran
Na początku zmyłam twarz płynem micelarnym, aby usunąć zanieczyszczenia i przygotować twarz do charakteryzacji, nałożyłam modelce krem, aby zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem latexu, krem nałożyłam również na szyję, gdyż tam również zrobiłam rany. Następnie nałożyłam latex gąbeczką, w niektórych miejscach dodatkowo nałożyłam kawałki chusteczek higienicznych a następnie znów pokryłam kolejną warstwą latexu, aby zrobić imitację ran i zwisającej skóry. Wszystko wysuszyłam suszarką.

       Później twarz pokryłam podkładem, a następnie pudrem transparentnym i białym cieniem, aby nadać twarzy „trupiego” wyglądu. Miejsca, gdzie nałożyłam chusteczki i dodatkowe warstwy latexu delikatnie rozerwałam drewnianymi wykałaczkami, następnie wycieniowałam i wypełniłam cieniami, na końcu dodałam sztuczną krew. Aby uzyskać efekt mniejszych zadrapań użyłam wosku, z którego patyczkiem zrobiłam rany a następnie wypełniłam je cieniami oraz sztuczną krwią. Miejsce pod kośćmi policzkowymi, na czole pokryłam czarnym cieniem, aby nadać jej bardziej ponury, mroczny wyraz.

Aby oczy wyglądały przerażająco wycieniowałam je oraz miejsce nad oczami i pod nimi cieniami, następnie obrysowałam je czarną kredką, linie wodną zaznaczyłam czerwona kredką. Do oczu modelki włożyłam szkła kontaktowe w kolorze białym, z czarną obwódką, aby wyglądały jak oczy prawdziwego „zombie”. Na usta nałożyłam podkład, następnie puder transparentny, aby wyglądały na wyschnięte i spierzchnięte. Później dodałam odrobinę czarnego i czerwonego cienia, środek ust podkreśliłam czerwoną kredką. Na zęby modelki nałożyłam zielony lakier do zębów oraz odrobinę czarnej kredki. Na końcu na usta i zęby nałożyłam sztuczną krew, aby nasz „zombie” wyglądał jakby dopiero co jadł 🙂

Charakteryzacja by Magda Baran

Fryzura „zombie” jest bardzo łatwa w wykonaniu. Włosy muszą wyglądać na niechlujne, brudne i zaniedbane. Aby stworzyć taki efekt włosy zmierzwiłam, lekko natapirowałam, a następnie nałożyłam odżywkę do włosów u nasady i na całej długości, co pogłębiło efekt brudnych włosów. Ubiór „zombie” ma wyglądać przede wszystkim na brudny i zniszczony. Aby uzyskać taki efekt zrobiłam w koszulce modelki niewielkie dziury i postrzępiłam ją. Następnie całą bluzkę „ubrudziłam” różnymi cieniami oraz w niektórych miejscach dodałam sztuczną krew. Tak jak włosy oraz ubranie, dłonie i paznokcie „zombie” muszą wyglądać na brudne i zaniedbane. Na dłonie modelki nałożyłam płynny latex, tak jak wcześniej na twarzy niektóre części pokryłam warstwami chusteczek higienicznych a następnie dodałam dalsze warstwy latexu i wszystko wysuszyłam. Potem rozerwałam wyschnięty latex, wycieniowałam cieniami i wypełniłam krwią. Paznokcie pokryłam lakierem do zębów, pod paznokcie nałożyłam czarną kredkę, aby wyglądały na brudne, aby pogłębić ten efekt użyłam również cieni do oczu i sztucznej krwi, którą wykorzystałam również przy charakteryzacji całych rąk.

TADAAAAM!! Zombie gotowy 😀 w rzeczywistości robi jeszcze większe wrażenie, co może potwierdzić komisja egzaminacyjna mojej siostry a także przechodnie w mieście 😀

Charakteryzacja by Magda Baran

Tak więc życzę Wam udanej zabawy z charakteryzacją 😉

Vampirella

1 komentarz

  1. Ania

    witam jak się zmywa płynny lateks i jakiej firmy najlepiej kupić
    czy niszczy on cerę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>